ABD’de Johnson&Johnson aşını vurulan kişinin bedeninde kızarıklık ve ağrılı döküntüler oluştu

ABD’nin Virginia eyaletinde yaşayan 74 yaşındaki Terrell, Johnson&Johsnon koronavirüs aşısının birinci dozunu uyguladıktan 4 gün sonra bedeninin büyük bir kısmında kızarıklık ve derisinde ağrılı döküntüler meydana geldiğini tabir etti.

​’Ciddi bir cilt hastalığı yaşadım’

Olaya ait mahallî medyaya konuşan ve derisinde kızarıklık, ağrılı döküntüler oluşan Terrell, “Aşı olduktan sonra birkaç gün içinde koltuk altımda rahatsızlık hissetmeye başladım. Şiddetli bir kaşıntı başladı. Daha sonra tüm bedenime yayıldı. Önemli bir cilt hastalığı yaşadım” dedi.

Yaşadığı yan tesirlere karşın ‘aşı olun’ daveti yaptı

Yaşadığı yan tesir nedeniyle VCU Medical Center North Hastanesi’nde tedavi altına alınan Terrell’ın 5 günden sonra güzelleşerek, hastaneden taburcu edildiği bildirildi.

Aşı sonrası karşılaştığı yan tesire karşın aşı olmanın gerekliliğine dikkat çeken Terrel, ”Aşı olduğumdan ötürü bir pişmanlık duymadım. Herkesi aşıyı olmaya davet ediyorum” dedi.

Bir yorum yaz